Co robią nasi absolwenci?

duet gitarowy


KUPIŃSKI GUITAR DUO

Ewa Jabłczyńska & Dariusz Kupiński

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to duet łączący pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych.

Gitarzyści są absolwentami  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie 
prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody
w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Występowali z recitalami w większości krajów Europy, USA, Meksyku i Chinach. Wyjątkowa energia i wirtuozeria gry sprawiają, że koncerty duetu są dla audytorium bogatym doświadczeniem. To wejście w świat finezyjnych muzycznych niuansów, pobudzających różnorodne emocje i zachwycających swoim pięknem.

Oprócz działalności koncertowej zajmują się też pracą pedagogiczną. Ewa posiada tytuł naukowy doktora habilitowanego i kształci studentów w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Dariusz jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Regularnie zapraszani są do prowadzenia kursów mistrzowskich w kraju i za granicą.

W 2011 roku nakładem wydawnictwa QBK ukazał się ich debiutancki album ‘Spanish Music’ z muzyką I. Albéniza,
E. Granadosa, M. de Falli.  Ich najnowsza płyta CD ‘Recital’ /2016/ zawiera głównie autorskie aranżacje utworów F. Chopina, G. Rossiniego, A. Piazzolli, E. Granadosa oraz G. Gershwina.


zobacz również: