Co robią nasi absolwenci?


To nowe przedsięwzięcie muzyczne SONOS KWARTETU i Grzegorza Skiby – gitarzysty, który od lat swoje muzyczne zainteresowania kieruje w stronę muzyki flamenco. Flamenco to muzyka niezwykle energetyczna, przepełniona emocjami i radością życia. Te słoneczne rytmy hiszpańskie mają moc zarażania słuchaczy dobrą energią.

Grzegorz Skiba to wielokrotnie nagradzany na konkursach gitarzysta. Wykłada „Podstawy Flamenco” w Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na gitarze flamenco hiszpańskiego lutnika Ricardio Sanchis Carpio oraz instrumencie polskiego lutnika Fryderyka Firli. 

SONOS KWARTET to doświadczeni muzycy wywodzący się z uznanej w Polsce i Europie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Zespół rozpoczął swoją działalność koncertem w Moskwie na zaproszenie Instytutu Polskiego. Instrumenty smyczkowe, na których grają muzycy to instrumenty zabytkowe zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaproszenie do projektu przyjął Krzysztof Nowakowski, grający na instrumentach perkusyjnych (cajon, bongosy, perkusjonalia). Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Stale współpracuje z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem.

Aranżacje to przede wszystkim dzieło Piotra Steczka- skrzypka, który podobnie jak członkowie SONOS KWARTETU, na co dzień jest muzykiem orkiestry AUKSO, ale również kompozytorem i aranżerem.

Zaproszenie do projektu przyjęła również Anna Patkiewicz - Tancerka, choreograf, instruktor tańca flamenco, animator kultury. Koordynator projektów edukacyjno-kulturalnych. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco".


zobacz również: