Co robią nasi absolwenci?

sopran


Sopranistka,absolwentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. AM dr hab. Ewy Biegas, obecnie doskonali swoje umiejętności w Accademia Teatro Alla Scala w Mediolanie. Solistka Opery Wrocławskiej. Uczestniczka Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

Laureatka I nagrody oraz Nagrody Specjalnej dla wyróżniającego się sopranu w I Podkarpackim Konkursie Wokalnym im. B. Kostrzewskiej w Rzeszowie (2006), III nagrody oraz Nagrody Specjalnej za wyjątkowe walory głosowe w V Ogólnopolskim Konkursie Złote Głosy Mazowsza (2010), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuventus Canti 2011 (Słowacja), II miejsca w 44 Ogólnopolskim Konkursie im. Karola Kurpioskiego (2011), II Nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Andrzeja Hiolskigo w Kudowie-Zdroju (2012), wyróżnienia w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. A. Didura (2012), I Nagrody w III Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków, Częstochowa (2013), I Nagrody w kategorii głosów żeoskich w XV Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2013) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Klaudii Taev w Estoni (2015) II Nagrody w V Konkursie Wokalnym im .I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2015 ) II Nagrody w 9 Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. St. Moniuszki (2016).

Debiutowała tytułową rolą w operze "Suor Angelica" G. Pucciniego (2011) i partią Donny Anny w operze "Don Giovanni" W. A. Mozarta (2013) w Operze Śląskiej. Na deskach Opery Wrocławskiej występowała w roli Giovanny D’arco w operze "Giovanna D’arco" G. Verdiego (2014), Anny w "Nabucco" G. Verdiego (2014) Stelli w operze "Chopin" G. Orefice (2014) Hrabiny w operze "Wesele Figara" (2014), Pierwszej Damy w operze "Czarodziejski flet" (2015), Fiordiligi w operze "Cosi fan tutte" (2015) W. A. Mozarta. Kreowała partię Marianny w operze "Kawaler srebrnej róży" R. Straussa (2014) oraz Ksenii w operze "Borys Godunow" M. Musorgskiego (2016). Wystąpiła jako Niosąca tren w operze "Elektra" R. Straussa (2014) w koncercie z okazji 150 rocznicy urodzin R. Straussa z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (2014). Wcieliła się w rolę Hrabiny Ceprano w "Rigoletto" G. Verdiego, podczas festwalu: Thurn und Taxis Schlossfestspiele, Regensburg (2014) oraz MEGAWIDOWISKA Opery Wrocławskiej na Zamku Topacz (2014). Na deskach mediolaoskiej Opery La Scala debiutowała partią Konstancji w produkcji dla dzieci "Uprowadzenie z Seraju" W.A. Mozarta (2016).

Podczas koncertu otwarcia nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wykonała „Tryptyk Śląski” Witolda Lutosławskiego (2015).

Uczestniczy w Programie Kształcenia Młodych Talentów-Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, gdzie doskonali swe umiejętności podczas licznych kursów i warsztatach wokalnych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i śpiewaków takich jak : Izabela Kłosioska, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Niel Schicoff, Anita Garanca, Doris Yarick-Cross, Wiesław Ochman, Prof. Helena Łazarska.

Otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego, trzykrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielokrotnie Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 


zobacz również: