Studenckie Biuro Koncertowe


Mitomani to grupa pięciorga przyjaciół, którzy czerpiąc z tradycji muzycznych Europy Wschodniej, wykonują znane standardy we własnych aranżacjach, a także muzykę improwizowaną i ilustracyjną. Zespół charakteryzuje wysoki poziom wykonawczy, innowacyjne podejście do folkowej stylistyki oraz intrygująca muzyczna energia, którą zarażają swoich słuchaczy.

Zespół – złożony z doktorantów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz absolwentów uczelni muzycznych w Poznaniu, Lipsku i Hadze – działa od listopada 2012 roku. Od początku muzykę grupy charakteryzuje multistylowość, wielokierunkowość. Punktem wyjścia stał się folk, który niejednokrotnie miesza się z jazzem, free impro czy klasyczną wirtuozerią. Kolejnymi inspiracjami są nurt klezmerski, kantyczki warmińskie i piosenki lat 20-tych.

Mitomani są laureatami Złotego Dyplomu i nagród specjalnych na Festiwalu „O Warmio moja miła” w Olsztynie (2012). Na Joods Muziek Festival w Amsterdamie (2014) zostali nagrodzeni jako „Najbardziej obiecujący młody talent”, zdobyli także kontrakt na nagranie płyty od PAN Records. Dzięki temu w listopadzie 2015 wydali swój pierwszy album pt. "Ambigram".

Występują na festiwalach polskich i zagranicznych (Holandia, Niemcy, Hiszpania), prowadzą warsztaty improwizatorskie i taneczne.

Kontakt: info@mitomani.pl


zobacz również: